​​شرکت آوا خودرو ارس در راستای انجام وظیفه و مسئولیتهای اجتماعی خود با اجرای طرحهای حمایتی از موسسات خیریه پرداخته است که در ادامه معرفی می گردند.​​​​​

حمایت از موسسه نیکوکاری حضرت فاطمه الزهرا​

شرکت آوا خودرو ارس با هدف دستگیری از ناتوانان و با نیت خیرخواهانه اقدام به حمایت از موسسات خیریه نموده است تا علاوه بر ادای دین و وظیفه ملی و میهنی در دستگیری از هموطنان ناتوان، خریداران محصولات آوا خودرو ارس​ را نیز شریک نماید . نمونه ای از این موسسات ، موسسه نیکوکاری حضرت فاطمه الزهرا (س) واقع در تفت یزد است .
این موسسه در سال ۱۳۷۱ پایه گذاری شد و اکنون با نگهداری از ۱۰۵ کودک معلول ذهنی و جسمی ، ۱۳۵ سالمند مرد و زن ، ۵۳ بیمار مزمن روانی و همکاری ۱۱۵ نفر کادر پرسنلی مشغول به کار است و همچنان در حال تجهیز و گسترش می باشد. از آنجا که این موسسه به نیت چهارده معصوم تاسیس شده است دارای ۱۴ ساختمان و گنجایش نگهداری از ۱۵۰۰ بیمار در زمینی به مساحت ۲۰۰،۰۰۰ متر مربع می باشد.

 
 

 
 
در حال حاضر این موسسه دارای دو سالن مجزا مختص مرد و زن و دو سالن مختص نگهداری کودکان معلول ، یک سالن نگهداری مختص​ بیماران روانی ، درمانگاه ، آشپزخانه ، رختشوی خانه ، کشتارگاه ، کارگاه اشتغال ، مسجد ، سالن اجتماعات چند منظوره و مهد کودک می باشد . همچنین یک مرکز روزانه و یک سالن شبانه روزی سالمندان با ۱۲۰ نفر ظرفیت در دست ساخت می باشد که جمع مساحت زیر بنای احداثی را تا قریب ​۱۰،۰۰۰ متر مربع خواهد رساند .​


 

حمایت از بیمارستان مهدی کلینیک​​


 

معرفی پروژه مهدی کلینیک
پروژه منحصر به فرد بیمارستان مهدی کلینیک با هدف ارایه خدمات پزشکی و بهداشتی به همه ایرانیان در مجتمع بیمارستانی امام خمینی تهران در دست ساخت است، این پروژه عظیم گامی تأثیرگذار در حوزه بهداشت وسلامت کشور خواهد بود و به دلیل واگذاری آن به دانشگاه علوم پزشکی تهران از پتانسیل های علمی پژوهشی وسیعی در حوزه پزشکی کشور برخوردار خواهد شد. بیمارستان مهدی کلینیک در چارچوب تفاهم نامه ای با دانشگاه علوم پزشکی تهران ، از سوی موسسه خیریه غیر دولتی یاوران مهدی درحال ساخت است و تا پایان نیمه ی اول سال ۱۳۹۵ به این دانشگاه تحویل خواهد  شد. میزان کل سرمایه گذاری برای ساخت و بهره برداری از بیمارستان ۳۲۸ میلیارد تومان برآورد می گردد. بیمارستان مهدی کلینیک، بیمارستان مادری با تجهیزات پیشرفته برای پذیرش عملیاتی ۱۰۰۰ بیمار خواهد بود و درآینده ای نزدیک به یکی از اساسی ترین ارکان بهداشت و درمان در کل کشور مبدل خواهد شد. بیمارستان مهدی کلینیک، از ۳۰ اتاق جراحی برخوردار خواهد بود و با توجه به برنامه ریزی های تاسیساتی وتجهیزاتی آن از هم اکنون میتوان پتانسیلهای جهانی شدن را در آن مشاهده نمود. بیمارستان مهدی کلینیک، پروژه ای غرور آفرین است که در سه بخش بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ویژه در چارچوب خیریه آن موجب افتخار و درخشش ایران اسلامی درجهان خواهد شد.
 
اهداف پروژه
• مشارکت موثر در دستیابی به اهداف کمی چشم انداز ۲۰ ساله کشور و برنامه پنجم توسعه در ارائه خدمات سلامت و بخش بهداشت و درمان جمهوری اسلامی ایران.
• مشارکت و زمینه سازی تحقق استانداردهای بهداشت و درمان کشور و ارتقاء این استاندارد ها.
• تحقق آرمان خیرین و خدمات اجتماعی خاص فعالان اقتصادی در عالی ترین شکل ممکن.
• مشارکت در تحقق آموزش عالی پزشکی در جمهوری اسلامی ایران در رابطه با دانشگاه علوم پزشکی تهران. شرکت اطلس خودرو یکی از حامیان مالی و معنوی پروژه مهدی کلینیک می باشد که در ساخت و پیشرفت پروژه نقش بسزایی داشته است .
 
سطوح و بخشهای بیمارستان
زیر زمین دوم: پارکینگ، موتورخانه، انبارها، گازهای طبی و برق
زیر زمین اول: رادیولوژی، مهندسی پزشکی، نماز خانه، آشپزخانه، خدمات جانبی بیمارستان، امحاء زباله، مورگ، شستشوی تخت، تحویل انبار، انبار دارو، انبارهای عمومی، مرکزبرق
همکف: لابی، ورودی اصلی پذیرش بیمارستان، آزمایشگاه، پاتولوژی، رستوران تریا، اداری، داروخانه
طبقه اول: اورژانس، فیزیوتراپی، فیزیولوژی، ریه و غدد، گوارش وکبد، پزشکی هسته ای
طبقه دوم: اتاقهای جراحی (۱۵ اتاق )، آنژیوگرافی ،
طبقه سوم: اتاقهای جراحی(۱۵ اتاق )، جراحی سرپایی، بستری روزانه جراحی سرپایی، ICU 1-2
طبقه چهارم: استریل مرکزی، هواسازها، مرکز برق SICU 1-2
طبقه پنجم: هواسازها، تاسیسات مکانیکی
طبقه ششم: CCU1، ICU 3-4
طبقه هفتم: ۲ CCU، پیوند کبد و کلیه، پیوند ریه و قلب
طبقه هشتم: ۲ بخش بستری، PCCU
طبقات نهم، دهم، یازدهم، دوازدهم و سیزدهم: ۱۵ بخش بستری
چهاردهم: آموزشی (کتابخانه – کلاسها )، آمفی تئاتر، هواساز
طبقه پانزدهم : پاویون خواهران و برادران
 
موسسه یاوران مهدی (عج)
موسسه غیردولتی خیریه یاوران مهدی (عج) با هدف احداث پروژه های مختلف بیمارستانی در کشور تأسیس شده و در سال ۱۳۹۲ از سوی مراجع ذیصلاح به ثبت رسیده است . پروژه مهدی کلینیک در مجتمع بیمارستانی امام خمینی اولین حضور موثر موسسه در زمینه های بلند فعالیتی آن محسوب می گردد.
پروژه عظیم بیمارستان مهدی کلینیک، یکی از چندین پروژه خیریه این موسسه است که به وصیت مرحوم حاج سید محمد گرامی موسس و بنیانگذار گروه تجاری گرامی و در راستای تحقق بخشیدن به تعهد اجتماعی و دیدگاه بشر دوستانه این گروه در حال انجام است.
 
نحوه مشارکت
داوطلبـان و خیرین محترم جهت ارتباط با بخش جلب مشارکت و کسب اطلاعات درباره روش های حمایت از این پـروژه عظیم مـلی می تـوانند با شماره تلفن ۲۲۰۴۰۸۴۷ (۰۲۱) و یـا شماره فکس ۲۲۰۴۰۴۴۸ (۰۲۱) تماس حاصل فرمایند. همچنین خیرین عزیز می توانند از طریق وب سایت رسمی موسسه یاوران مهدی (عج) به آدرس www.yavaranemahdi.com​ در جریان روند پیشرفت پروژه بیمارستان قرار گرفته و تاثیر کمکهای انسان دوستانه خود را مشاهده نمایند.​